Policia turke: Ky është sulmuesi i diskotekës në Stamboll (Foto/Video-PAMJE TË RËNDA) – Lajmi.net
Policia turke: Ky është sulmuesi i diskotekës në Stamboll (Foto/Video-PAMJE TË RËNDA)
Autori: Lajmi.net Lajme 23:29, 1 January 2017
Policia turke ka publikuar fotografinë e sulmuesit të mundshëm në klubin e natës në Stamboll, në të cilin u vranë 39 persona, kurse 69 mbeten të plagosur në natën e ndërrimit të moteve.

Fotografia është marrë nga kamerat në kontrollin e pasaportës, kurse informacionet e fundit thonë se sulmuesi nuk është shtetas turk, transmeton lajmi.net.

Mediat theksojnë se caku dhe mënyra e sulmit tregojnë se bëhet fjalë për pjesëtarin e ISIS-it.

Supozohet se sulmuesi ende ndodhet në Stamboll, kurse policia turke po kryen kërkime të gjithanshme. Kamerat e sigurimit kanë kapur edhe momentin kurse sulmuesi shtien në personel dhe mysafir në klubin e natës “Reina”.

Gati dy të tretat e të vrarëve në sulmin e mbrëmshëm në Stamboll janë shtetas të juaj, raportojnë mediat turke.

Më herët janë publikuar fotografi të një personi tjetër, për të cilin mediat turke theksonin se ishte i dyshuari kryesor për sulmin. Megjithatë, në bazë të fotos, tash duket person tjetër. /Lajmi.net/

KUJDES! Pamje të rënda

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master