Policia ndal dy holandez, po incizon me dronë mbi hapësirat e Qeverisë – Lajmi.net
Policia ndal dy holandez, po incizon me dronë mbi hapësirat e Qeverisë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 10:14, 18 May 2017
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar dy persona që po incizon me dronë mbi hapësirat e Qeverisë së Kosovës në mënyrë të pa autorizuar.

Njësiti policor derisa ishte duke inspektuar objektin e Qeverisë, ka vërejtur se dy të dyshuar meshkuj shtetas Holandez kanë ngritur një “dron” dhe nga të njëjtit është kërkuar që të  njëjtin ta  aterrojnë. Lidhur me rastin është njoftuar Agjencia e Aviacionit Civil.

“Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, ka njoftuar Policia.

Rasti është iniciuar si ‘incizim i paautorizuar’. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Dron, dy holandez, Qeveria

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool