Përplasja fatale gjatë uljes, shkatërrohen plotësisht helikopterët – Lajmi.net
Përplasja fatale gjatë uljes, shkatërrohen plotësisht helikopterët
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:30, 11 March 2018
Ky është momenti kur dy helikopterë të policisë u shkatërruan plotësisht duke plagosur pesë oficerë dhe një civil në Kaliforni kur u përplasën helikat e tyre.

Incidenti ndodhi në nëntor 2012 në stacionin e helikopterve në Departamentin e Policisë Pasadena, në kohën kur një helikopter po fluturonte dhe një tjetër po përgatitej për fluturim.

Kamerat e sigurisë tregojnë momentin e rrëzimit të tmerrshëm që u publikua kohët e fundit duke treguar momentet që çuan në përplasjen mes tyre.

Helikopteri Bell OH-58 është parë duke tërhequr në jastëk nga tre burra, ndërsa piloti përgatitet për ngritje,

Por në atë moment një tjetër Bell OH-58 po kthehet në pistë por helikat e helikoperit që po ulej godasin helikopterin e parë duke shkaktuar një incident të frikshëm.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO