Për fillim të lehtë të ditës: Smoothies me banane, belush dhe fara chia – Lajmi.net
Për fillim të lehtë të ditës: Smoothies me banane, belush dhe fara chia
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:34, 25 June 2018
Kur zgjohemi në mëngjes shpesh kemi dilema se çfarë të hamë për kafjall, por që përgatitet shpejt, të jetë i shëndetshëm dhe të na japë energji të mjaftueshme.

 

Ndihmën më të mirë do të na japë smoothies me belush (boronicë e kuqe), fara chia dhe banane.

Vlerat nutritive të këtyre artikujve do të na ndihmojnë të jemi plot energji, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ 1 banane,
▪ një grusht belush,
▪ 200 ml qumësht bademi,
▪ 1 lugë e vogël fara chia.

Përgatitja:

Qitni të gjithë përbërësit në blender dhe bluani mirë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO