Pato: Milani është shtëpia ime! – Lajmi.net
Pato: Milani është shtëpia ime!
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 23:53, 8 January 2018
Alexandre Pato e kujton me nostalgji kohën e kaluar te Milani.

Braziliani  si 18 vjeçar ishte transferuar në Serie A te Milani, për t’u shndërruar në sensacion me paraqitjet e tij.

Në një intervistë dhënë së fundi, Pato ka thënë e Milani është shtëpia e tij, është skuadra që i ka dhënë mundësinë e promovimit jashtë Brazilit.

“Milani është shtëpia ime”.

“Ishte ekipi im i parë jashtë Brazilit, klubi që më dha mundësinë që të njihem në gjithë botën”.

“Jam i lumtur kur ata janë të suksesshëm sepse mendoj se kam shumë shokë në atë klub, kam marrëdhënie të shkëlqyer me Berlusconin dhe Gallianin, me ta flasim në telefon”./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: A.C Milan, Alexandre Pato

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool