Një zgjidhje natyrale për parandalimin e gripit, pini këtë lëng frutash – Lajmi.net
Një zgjidhje natyrale për parandalimin e gripit, pini këtë lëng frutash
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 15:06, 15 April 2018
Ka një mënyrë më natyrale për të parandaluar gripin.

Është një frut dhe lëngu i tij që ndihmon për të përforcuar imunitetin, i pasur me vitaminë C dhe antioksidantë, shumë të rëndësishme për t’u mbrojtur nga viruset.

Lëngu i shegës është një përzierje vitaminash dhe antioksidantësh. Ai forcon sistemin imunitar në mënyrë të përkryer.

Shega është e pasur me shumë elemente të rëndësishme, siç janë magnezi, mangani, zinku, hekuri, natriumi dhe bakri, veç vitaminës C. Në treg mund të gjeni shtrydhëse shege, por edhe nëse e konsumoni me kokrra, përfitimet do të vijnë. Shega është një mbretëreshë e tyre.

Fjalët kyçe: Shega

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble