Nisma e pavendosur, shtynë për nesër caktimin e emrave të ministrave – Lajmi.net
Nisma e pavendosur, shtynë për nesër caktimin e emrave të ministrave
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:43, 8 September 2017
Ndonëse u raportuar se Nisma për Kosovën sot do të mbaj mbledhje dhe do të del me emra të ministrave për ministrit përkatëse në Qeverinë Haradinaj, një gjë e tillë nuk do të ndodh.

Nisma do të mbaj mbledhjen e partisë nesër në mëngjes e më pas do të njoftoj për emrat e ministrave të saj, raporton lajmi.net.

Anëtari i Kryesisë së Nismës, Endrit Shala, i tha lajmi.net se partia ende nuk ka vendos për mbledhje, por gjasat janë që mbledhja të mbahet nesër pasi edhe seanca është pasdite.

Kujtojmë, se Nisma do të ketë tri ministri në Qeverinë Haradinaj:

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë.

Poashtu, ky subjekt do ta ketë edhe një post të zv/kryeministrit. /Lajmi.net/

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO