Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë ministër i Brendshëm – Lajmi.net
Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë ministër i Brendshëm
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 18:22, 19 March 2017
Bujar Nishani
Bujar Nishani
Presidenti Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm.

 

Qëndrimi i Kreut të Shtetit ka ardhur pas një sërë deklaratash dhe akuzash nga eksponentë dhe kreu i PD që e lidhin emrin e Xhafajt me hetimet dhe torturat në kohën e komunizmit.

Por edhe siç shprehet vetë ai, Kreu i Shtetit nuk mund ta rrëzojë kandidaturën e Xhafajt si ministër i Brendshëm, kjo pasi nuk ka asnjë pikë të Kushtetutës që do ta lejonte.

“Ndoqa shqetësimet për kandidaturën e Xhafajt si ministër. Kandidatura e Xhafajt për mua është e papërshtatshme. Nëse Kushtetuta do më lejonte unë do e refuzoja kandidaturën”, u shpreh Nishani. /TopChannel

Fjalët kyçe: Nishani, Xhafaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion