Nga tani Prince Caffe edhe në KFC – Lajmi.net
Nga tani Prince Caffe edhe në KFC
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 14:01, 21 July 2017
Sot në ambientet e Devolli Corporation është bërë nënshkrimi i marrëveshjes së bashkëpunimit në mes përfaqësueseve të kësaj kompanie dhe atyre të Kentucky Fried Chicken (KFC) për furnizimin me produktet e Prince Caffe.

E themeluar në SHBA nga Kolonel Harland Sanders, KFC është një ndër rrjetet më të mëdha të restauranteve të ushqimit të shpejtë në botë. Ajo është prezente në 123 vende të botës me mbi 20,000 lokacione në mbarë botën.

Ky brend i njohur Amerikan nga viti 2016 ka shtrirë rrjetin e saj edhe në Kosovë, filimisht në Prishtinë e më pastaj edhe në qytetet tjera.

Prince Caffe e cila prodhohet nga Devolli Corporation është një ndër produktet më të njohura Kosovare dhe eksportohet në mese 20 vende të botës duke përfshirë edhe SHBA-të.

Produktet e Prince Caffe janë certifikuar nga institucionet më të larta ndërkombëtare për auditimin e cilësisë së produkteve ushqimore.

Me nënshkrimin e kësaj marrëveshje nga tani produktet e Prince Caffe do të jetë prezent edhe në rrjetin e KFC.

Përfaqësuesit e dy kompanive u zotuan se ky bashkëpunim do të thellohet edhe më tepër duke u zgjeruar edhe në fusha tjera.

kentaki1

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO