Në Vlorë kapet peshku i rrezikshëm – Lajmi.net
Në Vlorë kapet peshku i rrezikshëm
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 22:13, 15 April 2018
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Vlorë ditën e sotme, ku peshkatarët kanë kapur një peshk të rrallë

Një peshkatriçe 1 metër e gjatë është kapur mesditën e sotme në 300 metra thellësi.

Sipas peshkatarëve që kanë kontaktuar me redaksinë e “JOQ.al”, madhësia e gojës së gjallesës ishte më e madhe se një top basketbolli.

Peshkatriçja njihet ndryshe si ujkut i deti dhe është një peshk mjaft i rrezikshëm.

Peshkatarët shprehen se:

Përshëndetje “JOQ.al”. Sot në Vlorë në 300 metra thellësi u kap një peshkatriçe 1 metër e gjatë. Dhëmbët i ka të fortë si gozhda dhe jan shume të rralla për t’u kapur. Kafshimin e ka jashtëzakonisht të fortë dhe ka një antenë sipër të koka, e cila është helmuese dhe vdekjeprurëse.”

Sipas tyre ajo shitet gjithashtu shumë shtrenjtë.

Fjalët kyçe: Peshku, Vlore

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball