Në këto vende nuk do të këtë rrymë në fundjavë – Lajmi.net
Në këto vende nuk do të këtë rrymë në fundjavë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:57, 23 February 2017
KEDS ka njoftuar se duke filluar nga nesër e deri të dielën do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende të Kosovës. Ndërprerjet do të jenë për disa orë dhe është thënë se do të ndodhin për shkak të riparimeve në rrjet.

 

Njoftimi i KEDS:

Më 25.02.2017në NS 35/10 kV Kaçaniku do të shkyçet:

Dalja 10 kV Bobi(40043002)  prej orës 11:00-12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bobi, Ivaja, Kotlina, Laqi, Bushi, Pusteniku, Strazha.

Arsyeja e shkyçjes: demontimi i   trafoshtyllës në trasen e autostradës  Prishtinë  Shkup.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Më 27.02.2017në NS 35/10 kV Gjakova III do të shkyçet:

Dalja 10 kV Nertili (81084033)  prej orës 11:00- 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qendra Tregtare Nertili.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i ndërprerësit.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Më 25.02.2017në NS 110/35/10 kV Peja 1 do të shkyçet:

Dalja 10 kV Qyteti 1(kodi:50000003) prej orës 09:00-15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Ringovi 1,2,3, Krivogllava 1,2 .

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i ormanit TU. TSB. Ringovi-2-pjesërisht vetëm ndarja e TSB, në ndarës të tensionit të lartë.

Më 25.02.2017në NS 110/35/10 kV Peja 1 do të shkyçet:

Dalja 10 kV Zahaqi(kodi:51000010) prej orës 08:00-10:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qyshk, Pavlan, Zahaq, një pjeës e Llabjanit, Deponia, Ramuni nje pjesë, Gllaviqica, Kërstovci, Leshan, Klinqin, Sverka e Thatë, Jabllanica e Leshanit, Rosujat.

Arsyeja e shkyçjes: shtim vaji ne TSSH.Zahaq..

Më 24.02.2017në NS 110/10 kV Istogu do të shkyçet:

Dalja 10 kV Vrella(kodi:54000002) prej orës 10:30-14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Cerrcë, Lubozhdë, Vrellë dhe Stupe.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i ormanit ne TS-Vrellë Demaj.

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

Më 26.02.2017në NS 110/35/10 kV Peja 1 do të shkyçet:

T2 (110/35/10 kV) prej orës 07:00-12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Instituti I/1, Instituti II, Instituti V, Standard, Ringovi 1,2,3, Krivogllava 1,2 , Novosella, Radavci, Brestoviku, Dogna, Jabllanica e Madhe, Lagjja e Romëve, Kulla, Hazba, Berishët, Sharra, Katuni i Ri, TS Bunari, Fabrika Bibita, Shkolla filolore , Fabrika e bukës, Rruga e Hekurudhës, Agrokosova, Elkosi Te Ceket, Motohia Remont, Deminerët, Kristali, Pularia, Kolonia e Sheqeranës, Elkosi te ETC, Buquku, Gacaferi, Tyrbeja, Bajraktarët, Kulla e Ministrit, Treboviq, Qunguri, Elsa, Nabergjan, Lluga, LLabjan, Bllagaj, Katuni i Ri 2, Instituti Bujqesor, Lagjja Qemanska Vitomiricë, Riki Petrolli, Baliqët, Farma, Domi, Gjeshoviqët, Ozdrimi, Dubova e Madhe, Fierza 5, Dubova e Vogël, Instituti III/1, Xhemajl Kada, Terolit I dhe II, Ndertesa Faruk Ibishi dhe Qendra sociale.

Arsyeja e shkyçjes: shkyçja nevojitet për krijimin e kushteve të sigurisë në vazhdim të punimeve për rehabilitimin e këtij trafostacioni, punime të KOSTT-it./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO