Mrekulli, Pitbull-i shpëton familjen nga zjarri – Lajmi.net
Mrekulli, Pitbull-i shpëton familjen nga zjarri
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:58, 12 June 2018
Një qenushe e rracës pitbull është konsideruar ‘heroinë’ pasi shpëtoi familjen e saj nga zjarri që përfshiu shtëpinë në Kaliforni.

Nana Chaichanhda është zgjuar nga kafsha e saj tetë muajshe, Sasha rreth orës 10 në mbrëmjen e 3 qershorit. Sipas Dailymail, qenushja po qante në derën e oborrit të shtëpisë në përpjekje për ta paralajmëruar për zjarrin.

“Ajo po mundohej të na mbronte nga zjarri. U ngrita nga krevati për të parë se cfarë po ndodhte. Në atë moment, hapa derën e pasme dhe Sasha vrapoi për në tualetin e shtëpisë”, tha Chaichanhda.

Pastaj kuptoi se flakët ishin në shtëpinë e kushërinjve të saj, të cilët i ka dhe fqinjë. Sasha shpëtoi edhe foshnjen 7 muajshe duke e tërhequr nga pelenat për ta nxjerrë nga shtëpia.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO