Ministrja serbe e Drejtësisë: Asgjë e re për vrasjen e Ivanoviqit – Lajmi.net
Ministrja serbe e Drejtësisë: Asgjë e re për vrasjen e Ivanoviqit
Autori: Lajmi.net Lajme 10:07, 16 March 2018
Nela Kuburoviq, ministre e Drejtësisë në Serbi ka thënë se deri më tani nuk kanë informacione të reja për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq.

Ajo madje u ankua edhe për mungesën e bashkëpunimit nga Kosova.

“Edhe pse Prokuroria ishte përgjigjur në të gjitha kërkesat e organeve të Kosovës, në anën tjetër nuk kemi pasur një reciprocitet të tillë”, ka thënë Kuburoviq, transmeton lajmi.net

Tutje ajo tha se Serbia është e gatshme të bashkëpunojë me Kosovën për gjetjen e kryerësve të krimit.

“Ne jemi të gatshmë për bashkëpunim. Prokuroria ka ndërmarrë disa hetime paraprake në Serbi. Ne besojmë se edhe Prokuroria Speciale në Kosovës do të vazhdojë njejtë”, tha Kuburoviq.

Oliver Ivanoviq ishte vrarë më 16 janar para selisë së partisë së tij.

Para disa kohësh ishin arrestuar dy policë në lidhje me këtë rast, por që më vonë ishin liruar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO