Mblidhet PDK-ja, vendoset për listën zgjedhore – Lajmi.net
Mblidhet PDK-ja, vendoset për listën zgjedhore
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:29, 19 May 2017
Më selinë qendrore të PDK-së është mbledhur kryesia e kësaj partie për të vendosur përfundimisht për listën zgjedhore.

Gazetari i lajmi.net që gjendet afër selisë së PDK-së, thotë se aty janë parë duke hyrë njerëzit kryesor të partisë dhe se shumë shpejt pritet të deklarohen për këtë listë.

PDK-ja do t’i ketë 55 kandidatë në listën e përbashkët zgjedhore me AAK-në dhe Nismën për Kosovën, kurse bartës i listës do të jetë Kadri Veseli.

Afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputet në KQZ është sonte në mesnatë.

Lajmi.net do t’ju mbajë të informuar për të gjithë zhvillimet

 

Fjalët kyçe: Lista Zgjedhore, pdk

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush