MARS lançon çokollatën e re për herë të parë pas 20 vjetësh (Foto) – Lajmi.net
MARS lançon çokollatën e re për herë të parë pas 20 vjetësh (Foto)
Autori: Lajmi.net FunLifestyle 20:48, 14 July 2017
MARS ka lëshuar në treg një çokollatë të re për herë të parë pas 20 vjetësh dhe duket se do të jetë edhe kjo e suksesshme sikurse ajo.

MARS ka lëshuar në treg një çokollatë të re për herë të parë pas 20 vjetësh dhe duket se do të jetë edhe kjo e suksesshme sikurse ajo.

Gjiganti i ëmbëlsirave, i cili gjithashtu e bën edhe Snickers dhe Twix, njoftoi nisjen e çokollatës “goodnessKNOWS”, transmeton lajmi.net.

Ky është produkti i parë që kompania ka lëshuar një çokollatë pas vitit 1997.

Kjo është krahasuar me një bar Snickers, i cili përmban 250 kalori.

Marsi gjithashtu ka premtuar të kanalizojë 10% të të ardhurave nga shitjet në një fond që mbështet projekte të komunitetit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO