Maqedoni, protesta para Kuvendit kundër ligjit të gjuhëve – Lajmi.net
Maqedoni, protesta para Kuvendit kundër ligjit të gjuhëve
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 13:56, 14 March 2018
Qindra protestues janë mbledhur sot para Kuvendit në shenjë proteste kundër votimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve që është paraparë të kaloj sot në Parlament.

Protestuesit me flamuj dhe me pankarta në duar këndojnë himnin e maqedonas dhe brohorasin “tradhtarë”, “kombi nuk është në shitje” dhe “shitës të shtetit”.

Aty vërehen edhe forca të shumta të policisë dhe mjete të rënda nga ana e saj. Protesta po vazhdon e qetë dhe deri më tani nuk është vërejtur ndonjë incident./alsat

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO