Makaron i përzier – Lajmi.net
Makaron i përzier
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:22, 10 May 2017
Përbërësit:

gjysmë makarona
1 tas garniturë
1 tas mish i zier i pulës
speca të kuq
speca të verdhë
1 lugë majdonoz të freskët
biber i zi
kripë
jogurt
sos

Hapat:

Makaronat i ziejme, ia shtojmë garniturën dhe pulën e zier. Specat i prejmë dhe i fërgojme në tigan pak me vaj vegjetal. Pastaj ia shtojmë specat dhe përbërësit e tjerë. Makaronat i vendosim në pjatën për shërbim duke ia derdhur sosin dhe ia vendosur disa copa të majdanozit.

 

Fjalët kyçe: makaron i përzier

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy