Lind 69 fëmijë, kjo grua mban rekordin botëror të lindjeve – Lajmi.net
Lind 69 fëmijë, kjo grua mban rekordin botëror të lindjeve
Autori: Lajmi.net FamiljaFunKurioziteteLifestyle 15:45, 22 January 2018
Vassilyev dhe gruaja e tij e parë mbajnë rekordin e fëmijëve në botë.

Zonja Vassilyev ka lindur në total 69 fëmijë, 16 çifte binjakësh, shtatë grupe trenjakësh dhe katër grupe katërnjakësh. Gjithsej, ka pasur 27 lindje, transmeton lajmi.net

67 prej 69 fëmijëve të lindur e kanë mbijetuar foshnjërinë.

Vassilyev gjithashtu kishte gjashtë grupe binjakësh dhe dy grupe trenjakësh me gruan e dytë. Në total 18 fëmijë në 8 lindje.

Në total, zotëri Vassyliev ka pasur 87 fëmijë dhe kjo familje ka jetuar në  Shuya, Rusi. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO