Receta – Lajmi.net

Aktuale

Tosti i pranverës me djathë dhe fëstëk

Më shumë se sa një antipastë, kjo pjatë e bukur, mund të jetë edhe një ide për t’u prishur mendjen fëmijëve që bëjnë naze me ushqimet. ...

13 April, 2018Lexo më shumë

Mëngjesi ideal dhe i lehtë

Tashmë është e qartë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës sonë....

13 April, 2018Lexo më shumë

Si të përgatisim kajmak në shtëpi

Kajmaku është një produkt i përdorur gjerësisht në të gjitha zonat e Shqipërisë, kryesisht në fshatra. ...

9 April, 2018Lexo më shumë

Këto janë ushqimet që ta ngritin humorin

Shpesh ndihemi ne humor të keq dhe do të bënim çdo gjë që të na ngritej humori, por ekzistojnë disa ushqime që mund të na ndihmojnë....

8 April, 2018Lexo më shumë

Carbonara, me shtatë variante recetash!

I dashuri juaj i zemrës ju ka dhuruar një tufë me trëndafila dhe ju dëshironi t’i mbani sa më gjatë? ...

7 April, 2018Lexo më shumë

Ide të shëndetshme për mëngjese të shpejta

Mëngjeset e shpejta e gjithmonë një gjë të ëmbël për të ngrënë nuk është e shëndetshme për një ditë të ngarkuar që na pret. E këtë nuk e bëjmë vetëm ditët kur nuk kemi kohë, por na është bërë zakon....

7 April, 2018Lexo më shumë

Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë

Shkuarja në spital mund të jetë e frikshme për çdokënd. ...

6 April, 2018Lexo më shumë

Veza është ushqimi më i mirë në botë, disa kuriozitete që duhet t’i dini

Veza bën pjesë në listën e 10 super-ushqimeve dhe jo pa arsye! Pavarësisht përmasave të saj (ajo përmban një sasi të madhe substancash ushqyese themelore për shëndetin tonë....

3 April, 2018Lexo më shumë

Makarona me mish pule

Këto janë një ndër pastat më të shijshme që keni provuar ndonjëherë sepse janë tejet të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur!...

1 April, 2018Lexo më shumë

11 përbërësit për një mëngjes të shëndetshëm

Në këtë artikull do ju tregojmë se kush janë përbërësit e duhur me të cilin të përgatisni një vakt të shëndetshëm në mëngjes....

31 March, 2018Lexo më shumë

Çfarë duhet të hani në mëngjes për një mëngjes të balancuar

Mëngjesi i mirë përfshin qumështin ose produktet e qumështit si burim të mirë proteinave e kalciumit, pjekurina integrale ose drithëra, pemë ose lëng pemësh dhe disa vitaminave dhe mineraleve, sipas revistës “American Dietetic Association”....

28 March, 2018Lexo më shumë

Ushqimet që duhet të konsumoni në darkë në mënyrë që të bëni një gjumë të mirë

Levandër poshtë jastëkut, largimi i të gjitha ekraneve dixhitale, meditimi – sigurisht që të gjitha këto janë mënyra shumë të mira që ndihmojnë për një gjumë të mirë....

27 March, 2018Lexo më shumë

Kek me limon

Kjo embelsire kaq delikate do t’ju kenaqe me aromen dhe shijen e limonit....

26 March, 2018Lexo më shumë

Koktej Dilemma

Përbërësit:...

25 March, 2018Lexo më shumë

Si të përgatisni makarona me panxhar në kushtet e shtëpisë

Përveçse e freskët, kjo lloj paste është gjithashtu plot vlera ushqyese, sepse përmban panxhar, një bimë të pasur me minerale dhe vitamina. *Recetë origjinale, e krijuar tërësisht nga “Luga e Argjendtë”...

25 March, 2018Lexo më shumë

Çfarë është një mëngjes ideal

Një mëngjes i lehtë shoqëruar me kafe, çfarë do të ishte më mirë për të filluar ditën? ...

23 March, 2018Lexo më shumë

Cupcake të kripur me djathë të freskët, vakti i ndërmjetëm ideal

Në mënyrë që të qëndroni larg çokollatave e biskotave, sigurohuni që në orën 17:00 kur mendja ju punon vetëm për të ngrënë, të konsumoni diçka të shijshme por edhe të përgatitur në shtëpi si këto cupcake të kripur që nuk kërkojnë më shumë se 15 minuta kohë për t’u përgatitur...

21 March, 2018Lexo më shumë

Si të përgatisni torte Kinder Buenos

Adhuruesit e çokollatës dhe lajthisë do ta humbasin toruan për këtë ëmbëlsirë të vogël të përbërë me krem karamel dhe biskota, e që në fund mund ta dekoroni me Kinder Buenos....

20 March, 2018Lexo më shumë

Smothie me portokall dhe vanilje

Një ushqim i lehtë dhe i shëndetshëm, ju bën që të keni një ditë plot energji dhe njëkohësisht të mos shtoni kile të tepërta. Një smothie është perfekte për ta nisur ditën....

19 March, 2018Lexo më shumë

Receta që pastron mushkëritë e duhanxhinjve

Pirja e duhanit është një nga zakonet më të këqija dhe që ka ndikim në çdo organ të trupit të njeriut....

18 March, 2018Lexo më shumë

Kek me portokall, shije për të gjithë

E shtunja, padyshim është një nga ditët që mund të kemi më shumë  energji për të përgatitur ushqime, për  të cilat gjatë javës nuk na del koha mjaftueshëm, transmeton lajmi.net...

17 March, 2018Lexo më shumë

Si të përgatisni kokoshka

Përbërësit: Vaj Kripë Misër për kokoshka Shikoni videon më poshtë për të parë si përgatiten. /Lajmi.net/ http://www.youtube.com/watch?v=3o6IfcGuF74...

17 March, 2018Lexo më shumë

Uria nervoze, si ta luftojmë?

Ankthi për ushqimin është një nga pengesat më të mëdha për ata që duan të ndjekin një dietë dobësimi. Uria nervoze mund të jetë një nga motivet që ne nuk arrijmë rezultatet e duhura....

12 March, 2018Lexo më shumë

Si të gatuajmë një darkë të shijshme?

Darka është zakonisht vakti më i madh dhe më i vonë i ditës dhe është një mundësi e mirë për të bërë të mundur që të hani sasinë e duhur të frutave dhe perimeve....

12 March, 2018Lexo më shumë

Fakte rreth të mirave të shumta të qepëve

Është një nga bimët e pasura me quercetin. Hulumtimet tregojnë se qepa parandalon zhvillimin e kancerit....

11 March, 2018Lexo më shumë

Disa fakte të mahnitshme për frutat dhe perimet

Anët e shëndetshme të disa prej frutave dhe perimeve....

11 March, 2018Lexo më shumë

Buka më e shëndetshme që ekziston: Pastron trupin nga yndyrat dhe mbetjet toksike!

Kjo bukë pa miell është njësoj nutritive si edhe produktet e tjera të furrës, mirëpo edhe e pasur me proteina, vitamina, amino-thartira, yndyra, hidrokarbure dhe minerale....

10 March, 2018Lexo më shumë

Përse boronicat janë të mbuluara me një lloj pluhuri të bardhë

Misteri se përse boronicat janë të mbuluara me një pluhur të bardhë kur i blini ato në dyqan, më në fund është zgjidhur....

6 March, 2018Lexo më shumë

Pesë ushqimet më të mira për mëngjes

Cilat janë ushqimet më të shëndetshme për vaktin e mëngjesit? ...

5 March, 2018Lexo më shumë

Ky është fruti që do të shpëtojë botën nga uria!

Ekspertët e fushës kanë analizuar një frut ekzotik për të cilin thonë se ka vlerat e mishit, prandaj edhe mund të jetë zgjidhja për të luftuar urinë, problemin më të madh të vendeve të varfëra....

4 March, 2018Lexo më shumë

Mos konsumoni këto ushqime në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por duhet që ta përgatisni me kujdes....

4 March, 2018Lexo më shumë

Këto janë ushqimet që duhet të jenë patjetër në shportën tuaj

Sipas stinës, pazaret. Kështu thonë specialistët e fushës....

3 March, 2018Lexo më shumë

Pesë ushqimet kundër plakjes që duhet t’i konsumoni për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Jo vetëm që shton nivelet e energjisë dhe të kujtesës, por mund të ndikojë edhe në jetëgjatësi. Studimet tregojnë se duke konsumuar ushqime të caktuara, mund të ngadalësoni procesin e plakjes....

2 March, 2018Lexo më shumë

Puding vanilje

E lehtë dhe e shpejt në përgatitje. ...

26 February, 2018Lexo më shumë

Cilat janë vlerat ushqyese të tërshërës?

Ndryshimi i menusë ushqimore në çerdhet dhe kopshtet e Tiranës është shndërruar në një prej debateve më të forta të këtyre ditëve të fundit. ...

23 February, 2018Lexo më shumë

Salca më e mirë e makaronave është me spec të kuq!

Për këtë recetë janë më të përshtatshme makaronat e shkurtra, mund të zgjidhni llojin që dëshironi! Ne i pastruam specat nga lëkura që të na shijonin më shumë por nuk është kusht i recetës!...

23 February, 2018Lexo më shumë

Supë franceze me qepë

Kjo recetë franceze ka lindur si një supë për të varfërit, por tashmë është pjesë e menyve në bistrotë e Parisit. ...

20 February, 2018Lexo më shumë

Artikujt ushqimorë që rrezikojnë zemrën tuaj

Ekzistojnë ushqime të cilat mund të na ndihmojnë që të mbrohemi nga problemet e mundshme me zemrën, megjithatë ekzistojnë edhe të tilla që mund të shkaktojnë probleme...

19 February, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown