Receta – Lajmi.net

Aktuale

Do të habiteni! E keni grirë djathin gabimisht tërë këto vite

Si e keni përdorur "grinderin" gjithë këtë kohë?!...

15 October, 2018 Lexo më shumë

Specialitet tradicional grek: Si të bëni djathë feta

Djathi feta konsiderohet ndër djathërat më të lashtë në botë! Edhe ju mund ta bëni vetë në shtëpi…...

12 October, 2018 Lexo më shumë

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

A dëshironi të pregatisni një ëmbëlsirë të shijshme, që njëkohësisht të jetë e lirë dhe jo më shumë përbërës? Mendoni se është ve vështirë, apo më keq akoma, e pamundur?...

21 September, 2018 Lexo më shumë

Pija “magjike” për t’u dobësuar

Ky tonik tretës është një mundësi e mirë për të detoksifikuar organizmin në mënyrë natyrale, por dhe për të humbur peshë....

7 September, 2018 Lexo më shumë

Sekreti i përgatitjes së pomfritit perfekt

Adhuruesit e pomfritit e dinë që ai duhet patjetër të ketë saktësisht dozë të caktuar kërcëlluese nga jashtë, si edhe butësi nga brenda....

2 September, 2018 Lexo më shumë

Çka ka zakonisht në tryezë për Bajram

Urimet që merrni gjatë ditës së sotme, për festën e Kurban Bajramit shoqërohen me ushqime dhe ëmbëlsira që zakonisht janë në tryezat e juaja me rastin e Bajramit....

21 August, 2018 Lexo më shumë

Krostatë me kakao dhe krem arre kokosi

Një krostatë me krem të freskët që ka si bazë qumështin e kokosit është ajo që ju duhet nëse dikush do t’iu vijë këto ditë në shtëpi. Edhe po nuk erdhi njeri, mund ta hani të gjithin vetë!...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Ilaçet për sëmundje të ndryshme shpesh herë i përgadisim me produktet që i kemi në shtëpitë tona. Mirëpo, këto ilaçe popullore mund të mos jenë çdo herë të duhurat dhe mund të shkaktojnë edhe dëme anësore....

15 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO