Lëkura e kësaj foshnje rritet 10 herë më shpejt se normalisht (Foto +18) – Lajmi.net
Lëkura e kësaj foshnje rritet 10 herë më shpejt se normalisht (Foto +18)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 11:09, 5 January 2018
Harper Foy është personi më i ri në botë që vuan nga një sëmundje e rrallë e lëkurës. Kjo sëmundje bën që lëkura e saj të rritet 10 herë më shpejt se sa është menduar për të. Pavarësisht se nuk ka asnjë kurë që mund të hidratojë trupin e foshnjes në fjalë, mjekët po bëjnë të pamundurën që ajo të jetojë normalisht.

Mjekët të cilët kanë qenë prezent në lindje menduan se kjo sëmundje nuk do ta linte të jetonte, por ajo tanimë i ka sfiduar shanset pasi së shpejti do të festojë ditëlindjen e saj të parë.

Lëkura e Harper Foy ndërrohet çdo katër orë, duke e bërë gjendjen e saj akoma dhe më pikëlluese. Mjekët nuk e kishin hasur kurrë më parë këtë gjendje dhe pak pas lindjes ata kanë lajmëruar prindërit e vogëlushes që do të jetë e pamundur mbijetesa e saj.

Pas lindjes Harper Foy ka qendruar një muaj në spital, por pas disa marrëveshjesh u lejua që më në fund të shkonte në shtëpi. Vogëlushja ka vazhdimisht nevojë për të hidratuar lëkurën e saj në mënyrë që ta mbajë gjallë atë./tvklan

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO