LDK nuk hyri e vetme në zgjedhje – Lajmi.net
LDK nuk hyri e vetme në zgjedhje
Autori: Lajmi.net Lajme 15:34, 10 June 2014

Isa Mustafa një ditë më parë tha se LDK-ja ka dalë parti e parë, por sipas tij, PDK ka më shumë vota për shkak të koalicionit paraprak.

Por njëjtë del të ketë bërë edhe LDK-ja.

Figuron se kjo parti kishin marrëveshje paraprake me tri subjekte politike, megjithëse nuk aplikoi për certifikim edhe me emrin e tyre, raporton Telegrafi.

Madje, nga të tria këto subjekte, LDK-ja vendosi kandidatë në listë, jo vetëm nën emrin e saj, por edhe të subjektit të tyre.

Partitë që janë inkuadruar në këtë subjekt janë Partia Demokristiane për Integrim me kandidat Zef Morina; Partia Nacional Demokratike Shqiptare me kandidat Bujar Abdullahu; dhe Partia Ekologjike me kandidat Arif Krasniqi.

Fjalët kyçe: Koalicioni i LDK-së

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble