LajmiVOX: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica” (Video) – Lajmi.net
LajmiVOX: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica” (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeLajmiVOX 12:37, 9 December 2016
Mitrovica e veriut
Mitrovica e veriut
Në kohën kur po afrohej përfundimi i procesit të revitalizimit të urës mbi lumin Ibër  të Mitrovicës, ka filluar ndërtimi i një muri në pjesën e afërme veriore.

Sipas palës serbe, ky muri është një nga marrëveshjet e arritura në Bruksel ndërmjet të dy palëve.

Në lidhje me këtë Qeveria e Kosovës ka deklaruar se murin që po ngritët do ta trajtojë sipas ligjeve në fuqi.

Për rubrikën LajmiVOX, qytetarët kanë thënë se institucionet duhet të reagojnë dhe mos të lejojnë që kjo të ndodhë.

“Nuk besoj se do të ndodhë kjo. Nuk duhet lejuar”, ka thënë një qytetar.

“Çfarë udhëheqës kemi mirë është njëherë edhe ma zi do të bëhet. Mitrovica është ndarë kaherë”, ka thënë një tjetër.

Sipas një qytetari kjo që po ndodhë është një “katastrofë”.

Ndërsa një tjetër ka shprehur mendimin e tij me vargjet e një kënge./Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Mitrovica, muri, Qytetarët

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool