Politikë – Page 901 – Lajmi.net

Aktuale

Serbia dhe Maqedonia i ‘turrën’ Kosovës, s’ju pëlqen vendimi për mbrojtjen e prodhimit vendor

Pas Maqedonisë, sot zyrtarisht ka reaguar edhe Serbia. Këto dy shtete janë sinkronizuar në reagime për shkak të taksës që Kosova ka vendosur për importin e pemëve, perimeve dhe misrit nga këto dy shtete....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Për të hyrë në Kosovë nga Serbia duhet të prisni 90 minuta /FOTO

Është shkurtuar kolona e pritjes për të hyrë nga Serbia në Kosovë, në pikën kufitare në Merdare....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Ugljanin: Regjimi nacionalist serbomadh pengoi vizitën e Pacollit në Novi Pazar

Kryetari i Këshillit Nacional të Boshnjakëve, Sulejman Ugljanin pas anulimit të lejes nga Serbia të shefit të diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli që ta vizitoj Novi Pazarin, pushtetin serb e ka quajtur “regjim nacionalist”....

21 July, 2018 Lexo më shumë

“Kriteri i vetëm që mund t’i bëjë vëllezër kroatët e shqiptarët është vrasja e serbëve”

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, duke komentuar deklaratën e bërë këtë javë nga presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq për kroatët dhe shqiptarët si vëllezër të armëve, ka thënë se ndjen keqardhje që politikanët kroatë “nuk po mund të largohen nga komplekset e tyre ndaj Serbisë dhe serbëve”....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Kryeministrja e Serbisë kritikon kryetarin e boshnjakëve për ftesën që i bëri Pacollit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të liderit të Këshillit Nacional të Boshnjakëve në Sanxhak, Sulejman Ugljanin, pasi ky i fundit e ftoi ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollin, në një vizitë zyrtare në Sanxhak....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Pejë /FOTO

Të paktën dy vetura janë përfshirë në një aksident të rëndë në rrugën Pejë- Rozhajë....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Mushkolaj pas ndalesës që Serbia ia bëri Pacollit: Përgjegjësinë e mban Kosova

Autoritetet serbe refuzuan t'i japin leje ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, që të qëndrojë në rajonin e Sanxhakut ne Serbinë jugperëndimore, që është zona e banuar me shumicë të komunitetit boshnjak....

21 July, 2018 Lexo më shumë

S’ka pajtim pa njohje reciproke dhe kërkim-falje

Pavarësisht rezultatit të bisedimeve në Bruksel, Kosova dhe Serbia do ta kenë të vështirë përmbylljen e procesit të pajtimit ndërmjet dy shteteve....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Jakup Krasniqi e përmend gomarin kur flet për qeverinë në të cilën është edhe Limaj!

Jakup Krasniqi, aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, ish-kreu i Kuvendit në kohën e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës e ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në luftën e fundit ka thënë se kompromisi i kthen fitoret në humbje....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Fotografi të papara: Isa Mustafa në uniformë të ushtrisë jugosllave

Ish kryeministri Isa Mustafa ka disa muaj që nuk ka bërë paraqitje publike, por është shfaqur përmes fotografive nga djemtë e tij ose bashkëpartiakët....

21 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO