Ky është parashikimi i motit për fundjavë – Lajmi.net
Ky është parashikimi i motit për fundjavë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:59, 19 May 2017
Moti gjatë dy ditëve të fundjavës do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje shihu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pasditen e së shtunës dhe të dielën parashihet të ketë ç’rregullim në fushat barike, duke kushtëzuar mot me vranësira të dendura të shoqëruar me reshje shiu dhe vende-vende  do të krijohen kushte për shkarkime rrufesh.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi deri 12m/s”, thuhet në njoftim./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble