Kuvendi konfirmon se shqyrtimi e Projektligjit për demarkacionin do të bëhet të hënën – Lajmi.net
Kuvendi konfirmon se shqyrtimi e Projektligjit për demarkacionin do të bëhet të hënën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 10:14, 12 January 2018
Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën do të mbahet mbledhja e Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi.

Sipas njoftimit mbledhja e komisionit do të mbahet në orën në ora 9:30,  në sallën S-1.

“Të hënën, më  15. 01. 2018, Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, do të mbajë mbledhjen e radhës, e cila do të zhvillohet me këtë rend dite”

“Shqyrtimi i Projektligjit nr. 06/L-028 për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi”, thuhet në njoftim.

Demarkacioni është shqyrtuar në këtë komision në fund të muajit dhjetor, por që anëtaret e tij nuk e proceduan për në kryesi, pasi kërkuan kohë që të shqyrtohet materialet si dhe të presin përgjigje nëse janë duke u hetuar dyshimet për falsifikim të hartave nga Komisioni Shtetëror i drejtuar nga Murat Meha./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO