Kryeministri malazez: Nuk kemi asnjë problem me Kosovën /VIDEO – Lajmi.net
Kryeministri malazez: Nuk kemi asnjë problem me Kosovën /VIDEO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:18, 14 February 2018
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se vendi i tij nuk ka probleme me Kosovën.

Ai ka shprehur dëshirën për një bashkëpunim ekonomik në mes të dyja vendeve.

“Dëshirojmë që me Kosovën të zhvillojmë edhe bashkëpunimin ekonomik, dy vendet meritojnë që qytetarët e tyre të jenë më të zhvilluar, të dyja vendet kemi resurse zhvillimore. Kam propozuar të arrijmë bashkëpunim në mes dy odave ekonomike dhe të merremi me zhvillimin e infrastrukturës. Cilësia e infrastrukturës që i lidh dy vendet është e paknaqëshme duhet t’i japim një shtytje që qytetarët tonë të vijnë më shpejt te njëri-tjetri”, ka thënë Markoviq, raporton lajmi.net

“Nuk kemi probleme më Kosovën kemi disa çështje të cilat do të zgjidhen me kohën. Duhet të gjejmë një zgjidhje cilësore në të gjitha çështjet”, ka theksuar kryeministri malazez.

Tutje ai ka shtuar se Mali i Zi do t’i ndihmojë Kosovës në arritjen e të gjitha aspiratave. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO