Krijesa misterioze si ‘dragonj’ dalin në plazhet e Australisë – Lajmi.net
Krijesa misterioze si ‘dragonj’ dalin në plazhet e Australisë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:44, 10 February 2018
Plazhet e Sydney janë mbushur me krijesa të çuditshme me pamje si dragonj, të cilat janë po aq të rrezikshme sa kandili i kaltër i detit.

Të quajtur “dragonjtë e kaltër të detit”, këto krijesa të çuditshme duken sikur diçka nga filmat.

Të gjetura në plazhet Freshwater dhe Curl Curl në veri të Sydney, krijesat e kaltra të detit kanë habitur njerëzit.

Edhe pse në pamje krijesat duken mjaft të bukura për t’u prekur, ekspertët atje kanë paralajmëruar se thumbimi i tyre është i rrezikshëm.

Këto krijesa dalin në plazhet e Sydney çdo vit, por ngordhin sapo të dalin në breg.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO