Kjo tabelë tregon saktësisht se kush e drejton Facebook-un – Lajmi.net
Kjo tabelë tregon saktësisht se kush e drejton Facebook-un
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 13:51, 10 May 2018
Facebook është duke u tronditur.

Të mërkurën, lajmi thyen se rrjeti social po riorganizon drejtuesit që mbikëqyrin aplikacionet dhe produktet e saj, dhe një burim i njohur me këtë çështje konfirmoi detajet e biznesit të brendshëm.

Tani ka tre fusha kryesore të produktit, të udhëhequr nga togerë që raportojnë drejtpërsëdrejti tek CEO Mark Zuckerberg: Familja e aplikacioneve , e udhëhequr nga zyrtari kryesor i produktit Chris Cox; Platforma dhe infrastruktura të reja , të udhëhequr nga CTO Mike Schroepfer; dhe shërbimet qendrore të produktit , të udhëhequr nga VP Javier Olivan.

Ri-organizimi vjen pas një viti të keqbërjes për Facebook. Kompania është goditur nga lajmet për keqpërdorimin e saj në përhapjen e propagandës ruse dhe dezinformimit, dhe kohët e fundit, skandali i Cambridge Analytica ka ndezur frikën mbi sigurinë dhe privatësinë e të dhënave.

Shikoni infografikën më poshtë për të parë se si ekipi i produkteve të Facebook duket pas ristrukturimit. Vini re se kjo nuk është një tabelë gjithëpërfshirëse organizative: drejtuesit e Facebook-u mund të kenë raporte të drejtpërdrejta që nuk përmenden, dhe tabela përfshin vetëm anën e produktit të kompanisë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Facebook, udheheqja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush