Kinën e karakterizojnë këto mega-projekte (Video) – Lajmi.net
Kinën e karakterizojnë këto mega-projekte (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:37, 17 July 2017
Të jesh një vend me mbi një miliard popullsi, sistemi i transportit dhe i shërbimeve patjetër se është në shkallë masive.

Kjo ndodhë në Kinë, sikur asnjë vend tjetër nuk e ka përjetuar ndonjëherë të njejtën gjë, shkruan lajmi.net

Kina gjithnjë ka pasur mega-projekte të cilat hynë në listën botërore duke mbajtur madje edhe rekporde.

Në videon më poshtë do të njiheni me disa prej projekteve më të mëdha që ka pasur ky shtet, duke filluar nga hidrocentralet, urat, stacionet hekurudhore e shumë gjëra të tjera. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Kinë, mega-projekte

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble