Këta janë katër pretendentët për Guvernator të Bankës Qendrore të Kosovës – Lajmi.net
Këta janë katër pretendentët për Guvernator të Bankës Qendrore të Kosovës
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 18:36, 6 December 2017
BQK
Janë përzgjedhur katër nga 26 kandidatët për postin e guvernatorit të Bankës Qendrore të Kosovës.

Kështu ka njoftuar kumtesa nga BQK.

Në këtë kumtesë thuhet:

Paneli për përzgjedhjen e kandidatëve për Guvernator, pas vlerësimit të integritetit, përgatitjes profesionale, shkathtësive teknike, njohurive të sistemit financiar si dhe njohurive për politika mikro dhe makro ekonomike si dhe pas vlerësimit të përformancës së treguar gjatë intervistës, ka bërë dhe ka dërguar listën përfundimtare Kuvendit dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës, me kandidatët si në vijim:

  1. Fehmi Mehmeti
  1. Shkëndije Himaj
  1. Besnik Bislimi
  1. Safet Merovci

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO