Ja pse disa ndërtesa të Hong Kongut kanë vrima të hapura – Lajmi.net
Ja pse disa ndërtesa të Hong Kongut kanë vrima të hapura
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:40, 14 May 2018
A i keni parë ndonjëherë se rrokaqiejt në Hong Kong kanë vrima në to?

Është pjesë e një sistemi besimi të quajtur feng shei.
Këto janë porta dragua. Ata u lejojnë dragonjve të fluturojnë nga malet në ujë. Kjo është e gjitha sipas Feng Shui. Feng Shui është një sistem kinez për vendosjen e ndërtesave dhe objekteve në një mënyrë që pajtohet me forcat shpirtërore.

Dragonjtë besohet të jenë bartës të fatit të mirë. Bllokimi i rrugës së dragoit mund të sjellë fatkeqësi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO