Ja kush janë 5 skuadrat speciale më të mirat në botë (Foto) – Lajmi.net
Ja kush janë 5 skuadrat speciale më të mirat në botë (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:19, 10 August 2017
Ato shkojnë kudo që trupat e tjerë kanë frikë të shkojnë, duke rrezikuar jetën, duke bërë strategji dhe duke kryer misione të ndryshme shpëtimi.

Këta trupa i janë nënshtruar ushtrimeve rigoroze të dizajnuara për t’i bërë ato që të tjerët nuk munden.

Kështu, në një listë më poshtë mund t’i shihni forcat speciale më të frikshme në botë, të radhitura sipas më të mirës.

1. Fokat e Marinës Amerikane (Navy Seals)

2. Shërbimi Special me Varkë i Britanisë

3. Shërbimi Special Ajror i Britanisë ose SAS

4. Sayeret Matkal i Izraelit është gjithashtu një nga njësitë më elitare në botë

5. Grupi i Intervenimit nga Xhandarmëria Kombëtare e Francës (GIGN). /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO