Interi ia minimizon gjasat vetës për Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Interi ia minimizon gjasat vetës për Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:43, 12 May 2018
Inter ka pësuar humbje befasuese në ‘San Siro’ duke u mposhtur 1:2 nga skuadra e Sassuolos.

Ndeshja e vlefshme për xhiron e 37-të, e që ishte shumë e rëndësishme për Interin, u fitua nga mysafirët e Sassuolos.

Derisa Inter po sulmonte, ishte Sassuolo që gjeti golin në pjesën e parë, me Politano që shënoi nga gjuajtja e lirë.

Në pjesën e dytë, Sassuolo e gjeti sërish golin përmes Berardit që shënoi një gol të bukur pas një kundërsulmi të shpejtë

Pas shumë rasteve të shpërdoruara, Inter arriti të ngushtonte epërsinë në minutën e 80’ me Rafinhan.

Kjo ishte krejt çka bëri Interi, me rezultatin që mbeti i pandryshuar deri në fund të ndeshjes.

Kjo humbje ia minimizon gjasat Interit për të siguruar një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO