Ilaçi magjik kundër gjëndrës tiroide, lëvozhgat e vezëve – Lajmi.net
Ilaçi magjik kundër gjëndrës tiroide, lëvozhgat e vezëve
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 16:45, 14 November 2017
Kalciumi ka funksione të rëndësishme në punën e organizmit. Pos se prek masën e eshtrave dhe parandalon osteoporozën, kalciumi normalizon punën e nervave dhe rregullon të rrahurat e zemrës, mundëson hollimin e gjakut dhe përmirëson gjumin.

Mungesë kalciumi zakonisht kanë gratë shtatzëna dhe ato në menopauzë, meshkujt e moshuar dhe personat që vuajnë nga çrregullimet në tretje. Lëvozhgat e vezëve përmbajnë 90 për qind kalcium dhe janë burimi më i mirë për kalcium.

Gjëndra tiroide
Lëvozhgat nga tetë vezë i pastroni mirë, i thani, i imtësoni, i shtoni lëngun e shtrydhur nga dy limonë dhe e lini në frigorifer për disa ditë. Kur lëvozhgat të janë zbutur, lëngun e përzieni me një litër raki dhe një kilogram mjaltë. E lini të qëndrojë për shtatë ditë. Konsumoni nga një lugë, 2-4 herë në ditë pas ushqimit.

Për forcim të organizmit dhe pastrim të gjakut
Lëvozhgat e katër apo pesë vezëve i pastroni mirë, i shtypni dhe i vendosni në tre litra ujë. Ujin me lëvozhga e ruani në frigorifer për një javë dhe e përdorni si ujë për pije. Gjatë ditës merrni 2-3 gota ujë me pak lëng limoni.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO