I burgosuri tenton vetëvrasjen në qeli – Lajmi.net
I burgosuri tenton vetëvrasjen në qeli
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 17:20, 12 September 2017
Një person ka tentuar vetëvrasjen në ambientet e qelisë ku ndodhej prej disa kohësh, në burgun e Shënkollit në Lezhë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.55 gjatë natës së lënë pas, ende pa zbardhur e marta.

Në ambientet e brendshme të burgut, në dhomën e tij, 44-vjeçari F.K., banues ne Zejmen Lezhë, dyshohet të jetë vetëplagosur me një send të mprehtë të prodhuar në mënyrë artizanale.

Ai është u lënduar në pjesë të ndryshme të trupit, nën kushtet e rënduara psikologjike, ndërsa aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, në gjendje të rëndë.

44-vjeçari ndodhej në qeli, pasi ndaj tij Gjykata e Lezhës në 14 korrik ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.

Fjalët kyçe: I burgosuri, Qeli, Vetëvrasje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool