Hyseni dhe ambasadori i Hungarisë diskutojnë për liberalizimin e vizave – Lajmi.net
Hyseni dhe ambasadori i Hungarisë diskutojnë për liberalizimin e vizave
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:10, 20 March 2017
Ministri Hyseni priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë Laszlo Markusz.

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, z. Skender Hyseni, priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, z. Laszlo Markusz, me të cilin bisedoi për proceset nëpër të cilat po kalon Republika e Kosovës, në veçanti për liberalizimin e vizave për qytetarët.

Me këtë rast, ministri Hyseni vlerësoi bashkëpunimin e mirë mes të të dyja vendeve, në  ruajtjen e rendit dhe ligjit, si dhe luftimin e krimit të organizuar, ekstremizmit të dhunshëm, trafikimin me qenie njerëzore etj.

Ndërsa, ambasadori i Hungarisë, z. Laszlo Markusz, theksoi se Hungaria do të vazhdojë të përkrahë Republikën e Kosovës, duke vënë në pah bashkëpunimin ndërshtetëror mes dyja vendeve në forcimin e institucioneve të sigurisë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Hungaria, Skender Hyseni

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush