Haradinaj të mërkurën për vizitë zyrtare në Maqedoni – Lajmi.net
Haradinaj të mërkurën për vizitë zyrtare në Maqedoni
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:28, 16 April 2018
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të mërkurën do të qëndrojë për një vizitë zyrtarë në Maqedoni, në të cilën ai do të pritet nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev.

Haradinaj gjatë kësaj vizite do të takohet edhe me zyrtarë të tjerë shtetërorë të Maqedonisë, transmeton lajmi.net.

Siç raportojnë mediat atje, temë diskutimi do të jenë marrëdhëniet ndër-fqinjësore, ndërsa do të definohet edhe data e mbledhjes së përbashkët qeveritare mes Maqedonisë dhe Kosovës. Po në këtë ditë, në Shkup do të qëndrojë edhe zyrtarja e lartë e BE-së, Federika Mogherini./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble