Haradinaj: Jemi të fokusuar në plotësimin e reformave evropiane – Lajmi.net
Haradinaj: Jemi të fokusuar në plotësimin e reformave evropiane
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:19, 12 June 2018
Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, shefja e BE-së Nataliya Apostolova ka prezantuar agjendën e reformave evropiane (ERA).

Kryeministri Ramush Haradinaj duke folur për këtë agjendë ka thënë se Kosova ka përmbushur disa nga kriteret siç janë ato në rend dhe ligj.

Haradinaj ka thënë se janë të fokusuar në plotësimin e reformave evropiane duke përfshirë luftën kundër korrupsionit dhe reformën në administratë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO