Gurabija me kripë – Lajmi.net
Gurabija me kripë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:03, 4 April 2017
Përbërësit:

1 margarinë
1 gotë vaj vegjetal
2 lugë të gjellës sheqer
1 lugë të gjellës kripë
1 lugë të gjellës uthull
3 lugë të gjellës qimnon
2 vezë
1 pluhur pjekje
miell

Hapat:
Margarinën, vajin vegjetal, sheqerin dhe vezët i vendosni në një enë dhe i përzieni. Ia shtoni përbërësit e tjerë, ia japni formën e dëshiruar. Përmbi e lyeni me të kuqet e vezës, në temperature 175 grade celsius e bëni pjekjen. /kuzhinashqiptare/

Fjalët kyçe: gurabija me kripë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2