Gruas që për të sjellë në jetë tre fëmijë iu deshën një javë – Lajmi.net
Gruas që për të sjellë në jetë tre fëmijë iu deshën një javë
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 13:24, 4 March 2017
Chen është një grua nga Yichang, provincë e Hubei, në Kinë. Më 21 shkurt ajo pati dhimbjet e para, por për të sjellë të tre fëmijët që mbante në bark, u desh një javë.

Një mundim i vërtetë i saji, ku gruaja pas lindjes së fëmijës së parë, mendoi se dy të tjerët do lindnin pas pak, por dy vëllezërit vendosën të prisnin.

Dhimbjet e gruas u bllokuan dhe nisën sërish pas një jave, kur erdhën në jetë dhe dy të vegjlit e tjerë.

Siç shkruan “Daily Mail”, mjekët preferuan që ta shtynin lindjen, për shkak se vogëlushi i parë erdhi në jetë para kohe. Vogëlushët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, deri në marrjen e plotë të vetes, ndërkohë që nëna është në gjendje të mirë.

Fjalët kyçe: lindje, nje jave, tre foshnje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals