Gjermania ka nevojë për 5 milionë punëtorë – Lajmi.net
Gjermania ka nevojë për 5 milionë punëtorë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 15:32, 8 May 2018
Punetorët ndertimorë
Punetorët ndertimorë
Deri në vitin 2030, Gjermania do të ketë nevojë për 5 milionë punëtorë të rinj nga vendet tjera

Kjo do t’i kushtojë ekonomisë së saj 525 miliardë euro.

Ndër më të kërkuarit do të jenë punëtorët e kualifikuar, profesionistët mjekësorë dhe teknikë, si dhe hulumtuesit shkencorë.

Ky konstatim del nga studimi i kompanisë këshillëdhënëse Korn/Ferry.

Fjalët kyçe: 5 Milione punetore, Gjermania

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals