Fun – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Në këtë foto ka 16 kafshë të fshehura, sa prej tyre mundeni të gjeni?

Vështrimi i parë i juaji nuk mund të kapë më shumë se 4 kafshë në këtë imazh, por nëse përqëndroheni e sigurtë që do të gjeni më shumë se 10 e të rrallë do të jenë ata që do i dallojnë të 16 kafshët e fshura....

9 September, 2017Lexo më shumë

Gjeti gurin misterioz i cili përmendet në Kuran?

Një njeri nga Arabia Saudite gjatë gjuetisë në një zonë malore pranë kufirit me Jemenin, zbuloi një gur të vogël e të errët, të cilin menjëherë e njohi....

9 September, 2017Lexo më shumë

U prishet autobusi, gratë hedhin valle në autostradë

Kur autobusi prishet, zakonisht udhëtarët bëhen nervozë dhe presin me padurim që të bëhet një zgjidhje....

9 September, 2017Lexo më shumë

Fshati i çuditshëm me 440 binjakë (Foto)

Një ekip mjekësh indianë janë duke u përpjekur për të zgjidhur misterin e fshatit Kodinhi, në Kerala të Indisë, ku ka 440 binjakë të lindur nga dy mijë familje....

9 September, 2017Lexo më shumë

Art modern në natyrë (Foto/Video)

Në zemër të natyrës dhe përballë oqeanit në Gangwon ndodhet kompleksi i quajtur 'Hassla Art World', një park unik i cili është krijuar nga mendjet më unike që ekzistojnë, transmeton lajmi.net...

9 September, 2017Lexo më shumë

Nga dasma në spital: E tmerrshme çka i gjejnë nuses në kokë (Foto)

Kelly po përjetonte ditën më të lumtur të saj, derisa i filloi dhimbja e kokës, që nuk e kishte për herë të parë. Asaj kohë pas kohe i dhimbtte koka, mirëpo mendonte se nuk ishte serioze, pa shkuar asnjëherë te mjeku....

9 September, 2017Lexo më shumë

Vampiret mund të kenë qenë njerëz të vërtetë, thonë studiuesit

Një ekip ndërkombëtar hulumtuesish, i udhëhequr nga Dr. Barry Paw i Qendrës Dana-Farber / Boston të Kancerit dhe Çrregullimeve të Gjakut, ka identifikuar një mutacion gjenetik që mund të jetë përgjegjës për folklorin 'vampir'. Hulumtimi shfaqet këtë javë në Proceset e Akademisë Kombëtare të Shkencave....

9 September, 2017Lexo më shumë

Alienë në Antarktidë?

Njerëzimi mbase s’ka përse kërkon mes yjeve për jetë aliene, pasi kjo mund të gjendet në Tokë....

9 September, 2017Lexo më shumë

“Si gënjeva për virgjërinë për t’u martuar në Australi”, vajza nga Shkodra tregon vuajtjet që kaloi

Martesat me mblesëri të vajzave shqiptare, fatkeqësisht janë kthyer në drama për shumë prej tyre. Një vajzë ka rrëfyer historinë e saj përmes Shkodra News....

9 September, 2017Lexo më shumë

Ky test do t’ju habisë, cilën figurë dalloni të parën?!

E dini se frika, dhimbja, qëllimet dhe të gjitha elementet e tjera të personalitetit tuaj nganjëherë tek ju krijojnë reaksione impulsive për të cilat edhe vetë çuditeni?! Ky test tregon shumë për frikën tuaj dhe vetitë e tjera që mban personaliteti dhe karakteri juaj dhe kjo fshihet tek imazhi i parë që vëreni....

9 September, 2017Lexo më shumë

Dështim në momentin final! (Foto)

Performanca e tij shkoi drejt fundit, por në momentin final konkurrenti kishte rezervuar një surprizë, e cila rezultoi një katastrofë për të....

9 September, 2017Lexo më shumë

1 milion euro për të marrë “shtëpinë” me vete (Foto)

Ndërsa sezoni i pushimeve ka mbaruar, ajo çfarë i ka mbetur në mendje pjesës më të madhe të njerëzve është pamundësia për të vizituar sa më shumë vende brenda pak ditësh....

8 September, 2017Lexo më shumë

Aksident në punë?! (Foto)

Aksidentet në punë të gjithë dëshirojnë që t’i evitojnë, por pavarësisht kësaj ato sërish ndodhin. ...

8 September, 2017Lexo më shumë

Të notosh me krokodilin për 110 euro (Foto)

E keni imagjinuar se si do të ndiheshit nëse do të jeni fare pranë një krokodili që është thuajse dy herë më i madh se ty? ...

8 September, 2017Lexo më shumë

Anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë (Foto)

Ajo ishte dyfishi i madhësisë së “Titanikut”… “Seawise Giant”, ishte anija cisternë më e madhe në botë, e cila u ndërtua nga japonezët në vitin 1979....

8 September, 2017Lexo më shumë

“Dënova nënën me vdekje me një fjalë”

Ka shumë tregime, dokumenta, histori, libra edhe filma për Holokaustin, por pak janë aq të fuqishme se tregimi i Edith Eger....

8 September, 2017Lexo më shumë

Shkatërrimi që la pas “Irma” (Foto)

Me erërat e tij që mbërrijnë shpejtësinë 295 km në orë, uragani “Irma” ishte shkatërrues për Karaibet. Banesa të tëra janë kthyer në gërmadha e 10 persona kanë humbur jetën. ...

8 September, 2017Lexo më shumë

Ngjanë shumë me Ajnshtajnin, mahi në internet se gjeniu është kthyer për një teori të re (Foto)

Është hedhur në internet një fotografi, ku shfaqet një burrë që ngjanë shumë me shkencëtarin Albert Ajnshtajn....

8 September, 2017Lexo më shumë

Amazon tregon çmime të tmerrshme të ujit për konsumatorët në Florida

Uragani Irma siguron që çmimet e Amazonit të ujit janë rritur në pafundësi. ...

8 September, 2017Lexo më shumë

Video të rreme nga Hurricane Irma janë në Facebook

Në Facebook janë video të rreme, duke pretenduar se dëme serioze janë shkaktuara nga stuhia "Irma"....

8 September, 2017Lexo më shumë

Test: Zbuloni me kë do të martoheni?

Prej fëmijërisë, çdo vajzë ka ëndërruar dasmën e saj të paktën një herë, dhe, natyrisht, se kush do të jetë burri i saj....

7 September, 2017Lexo më shumë

Vajza me këmbët më të gjata në botë, ja sa e gjatë është (FOTO)

Modelja, Lauren Williams nuk është më vajza me këmbët më të gjata në botë....

7 September, 2017Lexo më shumë

Sa kushton prerja e flokëve në nëpër botë? Zvicra do të ju habisë!

Nëse keni në plan një prerje flokësh, Zurihi asnjëherë nuk është vendi që duhet ta bëni këtë....

7 September, 2017Lexo më shumë

12 fakte që nuk i dinit për Illuminatin

1. Të gjithëditurIlluminati nënkupton “Të Iluminuarit”, duke sugjeruar që anëtarët e tij dinë më shumë se ata që nuk janë anëtarë....

7 September, 2017Lexo më shumë

ISS filmon uraganin Irma (Video)

Imazhet spektakolare tregojnë Uraganin shkatërrues Irma nga një lartësi prej rreth 400 kilometrash. ...

7 September, 2017Lexo më shumë

Piloti “çmend” ndjekësit në “Instagram” (Foto)

Edhe pse është një pilot avioni, ai ka aftësi të jashtëzakonshme edhe në “Photoshop”, duke “çmendur” ndjekësit e tij në “Instagram”....

7 September, 2017Lexo më shumë

Në avion me të gjitha “rracat” (Foto)

Udhëtimi me avion mund të jetë komod për të evituar udhëtime të gjata, por mund të të kthehet në një makth nëse pasagjeri pranë teje është “kafshë”, qoftë në kuptimin figurativ, po ashtu edhe në kuptimin e plotë të fjalës. ...

7 September, 2017Lexo më shumë

Arrestohet për vjedhje, ia mbath me makinën e policisë

Toscha Sponsler, 33 vjeç, u arrestua nga policia e qytetit Lufkin në Teksas për vjedhje dyqani. Pasi e prangosën dhe e futën në makinë, policët nisën të inspektonin çantën e Sponsler me sende të vjedhura, por nuk duhej ta kishin lënë vetëm....

7 September, 2017Lexo më shumë

Festivali i “qenit-Zot” (Foto)

Në një fshat të Kinës është ruajtur brez pas brezi legjenda, sipas të cilës banorët e parë të zonës ishin duke vdekur nga etja dhe u shpëtuan nga një qen që i drejtoi tek një burim uji. ...

7 September, 2017Lexo më shumë

Avioni fluturon në syrin e Uragani Irma (Video)

Ndërsa banorët ikin para stuhisë, studiuesit fluturojnë në aeroplanë të veçantë direkt në qendër të saj për ta eksploruar atë. ...

7 September, 2017Lexo më shumë

Gruaja e mbuluar rreh shitësen

Një grua në Gjermani përfundoi e dhunuar pasi shiste të brendshme për femrat myslimane....

6 September, 2017Lexo më shumë

Vajza shpëtohet nga zjarrfikësit pasi ngeci në dritare (Foto)

Një vajzë u shpëtua nga zjarrfikësit pasi ngeci në një dritare....

6 September, 2017Lexo më shumë

Shkolla u dërgon nxënësve në e-mail faqe pornografike

Gabimisht, një shkollë private australiane u ka dërguar e-mail studentëve të tyre nëpërmjet e-mailit në një faqe pornografike në internet. ...

6 September, 2017Lexo më shumë

Pasojat e luftës në Lindjen e Mesme (Foto shokuese, +18)

Disa prej jush mund të keni dëgjuar histori të ushtarëve duke e vënë jetën e tyre në rrezik gjatë luftës në Lindjen e Mesme, transmeton lajmi.net...

6 September, 2017Lexo më shumë

Demat ndeshen në rrugë, burri i dehur përpiqet që ti ndajë

Ndërsa dy dema ndeshen me njëri-tjetrin në rrugë një burrë i dehur është përpjekur që ti ndajë. Por ajo çfarë i ndodh është e papritur për ‘heroin’....

6 September, 2017Lexo më shumë

Dikur hangar avionësh, por sot… (Foto)

Dikur janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore si hangarë avionësh, me skelet të dobët, që mund të ndërtohej brenda 4 orësh....

6 September, 2017Lexo më shumë

Alarm! Kujdes në Facebook, ky është virusi i tmerrshëm që ju shkatërron profilin

Kujdes! Në rrjetin social Facebook po qarkullon një virus.Herë pas here hackerat gjejnë mënyra të ndryshme për të hyrë në llogarinë tuaj personale në rrjetet sociale ku ju ftojnë për të klikuar në linqe të ndryshme, ose të shihni video të miqve tuaj “nudo” “duke kënduar në dush”: mënyra nga më intrigueset që t’ju bëjnë ju që të hapni linkun....

6 September, 2017Lexo më shumë

Zbulohet një dhomë sekrete në Piramidën më të madhe të Egjiptit

Dhomë sekrete në Piramidën e Madhe të Gizës? Po, dhe arkeologët kanë bërë të ditur lajmin duke thënë se po përdorin teknologjinë e fundit për të identifikuar vendndodhjen e një zgavre misterioze brenda strukturës së lashtë egjiptiane....

6 September, 2017Lexo më shumë

Fotot topless, Dukesha dëmshpërblehet

Mund të quhen dy gëzime në një ditë, pasi pa u mbushur 24 orët e lajmërimit se presin fëmijën e tyre të tretë, Dukës dhe Dukeshës së Cambridge iu akordua një dëmshpërblim prej 100 mijë eurosh, për shkak të postimit të fotove “topless” të Kate Middleton në një revistë....

6 September, 2017Lexo më shumë

Pamje mahnitëse të parkut Teton nga eklipsi (Foto)

A keni dëshirë të jeni pjesë e një parku i cili qëndron gjithmonë në hije? ...

6 September, 2017Lexo më shumë

Gurët “gëlltitës”, mrekulli e natyrës në Brazil (Video)

Një përvojë të jashtëzakonshme kanë kaluar mijëra të rinj që kanë vizituar së fundi një mrekulli të natyrës në Trindale të Rio de Janeiro....

6 September, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Pro Kicker Frenzy