Fun – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

E pabesueshme se çfarë u ka ndodhur këtyre policëve ! (FOTO)

Dy policë në Australi, janë përballur me një gjarpër gjigant, teksa kanë qenë duke patrulluar në veri të Cairns në Queensland....

11 December, 2017Lexo më shumë

Njeriu çimenton kokën në mikrovalë dhe pothuajse vdes

Një britanik i ri, i cili donte të shënonte me veprimin e guximshëm në YouTube, pagoi veprimin pothuajse me jetën e tij. Ai duhej të lirohej nga departamenti i zjarrit. ...

11 December, 2017Lexo më shumë

Imazhe qesharake të shkrepura në aeroporte (Foto)

Miliona njerëz udhëtojnë çdo ditë me aeroplanë në vende të ndryshme në botë, dhe duke marrë parasysh numrin e madh të pasagjerëve, natyrisht se ndodhin edhe momente komike të cilat në shumicën e rasteve filmohen për t’i dokumentuar....

11 December, 2017Lexo më shumë

Gjeti në liqen iPhone 7 Plus që punonte, por veprimi i tij është për t’u duartrokitur (Video)

Dy meshkuj ishin ‘në kërkim të thesarit’ në një liqen dhe ato që gjetën janë të mahnitshme....

11 December, 2017Lexo më shumë

Audicione të mahnitshme dhe të paharruara në të gjithë botën

Koha më e mirë në X Factor, Fot Talent dhe The Voice nga e gjithë bota natyrisht se është përmbledhje e audicioneve më të mira dhe më të habitshme, shkruan lajmi.net...

11 December, 2017Lexo më shumë

Las Palmitas, lagje në ngjyra paqeje (Foto, Video)

Lagjja piktoreske Las Palmitas, në qytetin meksikan Pachuca de Soto, para pak kohësh ka përjetuar periudhën shumë të errët të historisë së vet....

11 December, 2017Lexo më shumë

Videoja e nxënësit që preku të gjithë: “Më quajnë të shëmtuar dhe se nuk kam shokë”

Një video prekëse po qarkullon nëpër mediat sociale, e cila ka “thyer” zemrat e shumë njerëzve....

11 December, 2017Lexo më shumë

Dhjetë luftërat më ekstreme të kafshëve

Territori, madhësia, apo fuqia e kundërshtarëve nuk ka fare rëndësi....

11 December, 2017Lexo më shumë

Njihuni me njeriun më të pasur në historinë e njerëzimit

Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D. Rockefeller. Por, kur flasim për personin më të pasur në historinë e njerëzimit është një tjetër emër, kamja e të cilit eklipson totalisht pasurinë e Bill Gates, Warren Buffet dhe John D. Rockefeller të marrë së bashku....

11 December, 2017Lexo më shumë

Juria nuk pëlqen performancën e tyre të parë, ‘magjepsin’ me ndryshimin e tyre

Anëtari i jurisë, Simon, nuk pëlqeu fare performancën e dy vëllezërve binjakë....

11 December, 2017Lexo më shumë

Miliarderi ofron 180 milionë dollarë për këdo që martohet me vajzën e tij

Miliarderi nga Hong Kongu, Cecil Sze-Tsung, pushtoi titujt e mediave botërore më 2012. ...

11 December, 2017Lexo më shumë

Fshati gjerman u shit për “një copë bukë”

A keni ëndërruar qoftë edhe një herë të vetme që të keni një fshat personal, aq më tepër në një zonë piktoreske në Gjermani? ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Lakuriqët e natës ‘pushtojnë’ sërish qytezën (Foto)

Charters Towers është një qytezë shumë e qetë në Australi, me përjashtim të rasteve kur ajo pushtohet nga lakuriqët e natës. Një mizëri prej më shumë se 200 000 dhelprash fluturuese, siç quhen nga banorët, kanë mbuluar qytezën e vogël duke shkaktuar mjaft pakënaqësi tek rezidentët. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Gruaja ‘vizitoi planetin Mars në 1894 në kontaktin e parë me alienët dhe i bëri këto vizatime tronditëse’

Hélène Smith, nga Zvicra tha se vizitoi planetin e moshës 33 vjeçare në një seri vizionesh të habitshme. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Ky është njeriu më i pasur i historisë

Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D. Rockefeller. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Përse ndodhin katastrofat natyrore dhe çfarë kërkojnë të na thonë?

Katastrofat natyrore, si tërmetet, zjarret, përmbytjet etj., fatkeqësisht, e kanë shoqëruar gjithmonë njerëzimin brenda kohës dhe hapësirës globale dhe sidomos në këto kohët e fundit. Ato, papritur, bëhen shkaktare të dhunshme për shkatërrimin e mjedisit, marrin jetën e shumë njerëzve dhe kafshëve, bëjnë dëme të pallogaritshme materiale, shkatërrojnë fshatra, qytete dhe prishin kështu ëndrrat e njerëzve për një të ardhme të sigurt....

10 December, 2017Lexo më shumë

Sinjalet e gravitetit tregojnë madhësinë e vërtetë të tërmeteve gjigante

Hulumtuesit kanë zhvilluar një qasje të re për të vlerësuar madhësinë e vërtetë të tërmeteve. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

13 gjërat gjigande në Tokë që do t’i impresionojnë të gjithë

Kur mendojmë për krijesat gjigante, ne normalisht mendojmë për kafshët, zogjtë, ose ndoshta insektet. Por bota rreth nesh është shumë më e madhe....

10 December, 2017Lexo më shumë

9 objektet më misterioze që janë parë në “Google Map” (Foto)

Shumë objekte misterioze janë kapur në Google Maps....

10 December, 2017Lexo më shumë

Art nga burgu më famëkeq

Koleksioni i pikturave të realizuara në kampin famëkeq të Guantanamos është quajtur "Odë detit". ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Doni të keni sa më shumë para dhe energji pozitive në familjen tuaj? Ja këshillat

A nuk jeni në gjendje të paguani borxhet tuaja? Të ardhurat tuaja nuk janë të mjaftueshme për të kaluar muajin? Shumë nga njerëzit kanë probleme me gjendjen ekonomike kohët e fundit, gjë që gjithashtu mund të çojë në një mori problemesh shëndetësore por edhe sociale....

10 December, 2017Lexo më shumë

Zbulohen varreza 3.500 vjeçare në Egjipt: Në mesin e të gjeturave ka edhe një mumie

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një mumie të re në një varrezë të paeksploruar më parë afër qytetit Luxor....

10 December, 2017Lexo më shumë

Përse njerëzit e bukur fitojnë më shumë?

Hulumtimet tregojnë që nxënësve dhe studentëve të bukur u kushtohet më shumë kujdes dhe marrin nota më të mira nga arsimtarët; pacientët e bukur kujdes më të mirë, kriminelët e bukur dënim më të ulët... Pamja fizike në masë të mirë ndikon edhe në suksesin afarist....

10 December, 2017Lexo më shumë

Oreks i jashtëzakonshëm për këngë Krishtlindjeje

Këngët e Krishtlindjes janë pjesë e pandashme e sezonit festiv, por kremtimet, gjithmonë e më të mëdha të fundvitit, kanë rritur edhe kërkesën e publikut për këngë të tjera, përveç atyre tradicionale....

10 December, 2017Lexo më shumë

4 shenjat më jobesnike të Zodiakut. Zbuloni nëse jeni një prej tyre

Sapo keni filluar një marrëdhënie dhe nuk e dini nëse mund t’i besoni apo jo? Ju tregojmë 4 shenjat më të pabesa të të gjithë zodiakut. Zbuloni nëse jeni një prej tyre. Çdo person është unik dhe i papërsëritshëm, por ai mund të shfaqë karakteristika të identifikueshme me dikë tjetër të lindur në të njëjtën periudhë të vitit. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Berlin-Mynih, me tren vetëm për katër orë (Video)

Në vend të gjashtë orëve, udhëtimi i trenit nga Berlini në Mynih do të zgjasë katër orë....

10 December, 2017Lexo më shumë

Google, kampione edhe në shah

Google thotë se AlphaGo Zero, programi i saj i inteligjencës artificiale triumfoi në lojën e shahut kundër Stockfish 8....

10 December, 2017Lexo më shumë

Tmerrohet kur kupton se ariu i ka hyrë në shtëpi

Ky është momenti i tmerrshëm kur një burrë u ndjek lartë shkallëve nga një ari i zemëruar të cilin e gjeti në kuzhinë. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Video-lojërat më të luajtura në 4K

Microsoft ka nxjerrë së fundmi Xbox One X, atë që e quan konsolën më të fuqishme në botë, me anë të së cilës mund të luhen video-lojëra në televizorë 4K....

10 December, 2017Lexo më shumë

Orangutangu bën selfie (Foto)

Ian Wood e ka kamufluar fotoaparatin në një pyll në Bruneo, duke dashur të merrte pamjet e majmunëve, për t’i zënë në momentet më të zakonshme dhe pa i shqetësuar....

10 December, 2017Lexo më shumë

Beteja legjendare! Çfarë ndodh kur përleshen ujqërit me ariun

Ky është momenti i përgjakshëm kur një ari ngjyrë kafe përleshet me një tufë ujqërish në lidhje me një dre të ngordhur. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Ide për mbështjellje të dhuratave për fundvit

Nuk keni ide se si t'i mbështillni dhuratat tuaja për festat e fundvitit?...

10 December, 2017Lexo më shumë

Këto forma të dordolecit do t’ju bëjnë ditën të mrekullueshme

E kush nuk e pret me padurim dimrin që të ndërtojë dordolec?...

10 December, 2017Lexo më shumë

Shkencëtarët i përulen Zotit: Ja provat që ‘Ai’ ekziston

Një shkencëtar me famë botërore, një fizikan teoricien, thotë se, me anë të grimcave teorike, ka gjetur dëshmi rreth ekzistimit të Zotit. Ai thotë se universi është krijuar në bazë të një dizajni inteligjent në një “matriks” të madh....

9 December, 2017Lexo më shumë

Pse duhet të bëni kontakte të shpeshta me sy me fëmijën tuaj

Sipas të dhënave të reja, të rriturit që bëjnë kontakt me sy me një foshnjë sinkronizojnë trurin e tyre me njëri-tjetrin ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Mitet më të mëdha rreth asaj se përse tradhtojnë femrat

Ka shumë klishe rreth tradhtisë. Shpeshherë supozohet se një mashkull tradhton kur nuk ndihet i kënaqur seksualisht, ndërsa femrat do të tradhtojnë kur nuk ndihen mirë emocionalisht....

9 December, 2017Lexo më shumë

Polici qëllon hajdutin për vdekje, edhe pse sapo ishte punësuar (Video)

Një polic i sapo punësuar nuk e qëlloi për vdekje një hajdut makinash të pa armatosur. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Për jetë a vdekje, zogu kundër peshkut (Video)

Nuk janë të paktë ata që besojnë se një peshk nuk do të kishte asnjë shans kundër një zogu, por në një video të filmuar në Zegveld të Holandës tregon se edhe peshqit mund t’i hanë zogjtë, ose të paktën të tentojnë. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Shfaqet në dritare fantazma e një fëmije të skllavëruar, i cili ishte vrarë në mënyrë mizore (Foto)

Këtu kemi një foto prej 5 grave që kanë bërë një selfie, por duket se ka një figurë drithëruese që lundron në sfond. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Dështon NASA, nuk dallon asteroidin gjigant

Asteroidi gjigant i cili mund të shkatërronte një qytet sa Neë Yorku ka kaluar midis Tokës dhe Hënës. ...

9 December, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals