Fun – Lajmi.net

Aktuale

Nisja e Muajit të Ramazanit: Spoti prekës në të cilin kamikazi vendos të mos shpërthejë bombën (Video)

“Do t’i them Perëndisë që ju keni mbushur varrezat me fëmijë dhe keni boshatisur bankat e shkollës”. Këto janë fjalët e një fëmijë të cilat i ka shkruar në fletoren e tij dhe i drejtohet një kamikazi....

29 May, 2017Lexo më shumë

Moment i pabesueshëm, fëmija kërkon të ecë menjëherë pas lindjes (Foto/Video)

Kjo foshnje e porsalindur sfidon besimin e infermierëve dhe gravitetin për të ecur në këmbët e veta të vogla vetëm pak minuta pas lindjes. ...

29 May, 2017Lexo më shumë

Kjo është unaza më e popullarizuar në botë për momentin (Foto)

Unazat e fejesës dinë të jenë shumë të ngjajshme me njëra-tjetrën, prandaj meshkujt shpeshherë e kanë të vështirë të gjejnë unaza më unike për t’ia dhuruar të dashurës....

29 May, 2017Lexo më shumë

Ky është vendi me njerëzit më të vjetër në botë (Video)

Ndoshta arsyeja mund të jetë uji blu kristal dhe brigjet shkëmbore me sfond malor, për një udhëtar të dalluar, mirëpo, Ikaria e Greqisë, është vendi ku të vjetrit thjesht harrojnë të vdesin, transmeton lajmi.net...

29 May, 2017Lexo më shumë

Këto kafshë duket sikur do të thyejnë rekord në muzikë (Foto)

Kurdo që të ketë qenë Grammy, këto kafshë duket sikur do të garojnë për vitin tjetër. 'Mbaje veten, Adele'....

29 May, 2017Lexo më shumë

Foto qesharake nga arti i imitimit

Arti i imitimit është tezë filozofike. Oscar Wilde ka thënë në esenë e tij të vitit 1889, Dekada e Shtrirë, se 'jeta imiton artin shumë më tepër se sa imazhi imiton jetën,' transmeton lajmi.net...

29 May, 2017Lexo më shumë

28 ilustrimet që paraqesin problemet e çdo gruaje (Foto)

Ilustrimet më poshtë do të ju tregojnë jetën e një gruaje, duke jetuar në një botë të mbushur me detaje të cilat shpesh herë janë të pakuptueshme, transmeton lajmi.net...

29 May, 2017Lexo më shumë

Facebook shtrëngon rregullat

Rregullat e përballjes me fotografi të dhunshme dhe shqetësuese shpesh kërkojnë që administratorët të pyesin a janë ‘’lajme të vlefshme’’ apo ‘’rrisin vetëdijesimin’’....

29 May, 2017Lexo më shumë

Këto pishina do të jenë trend këtë verë! Mësoni si ta ndërtoni një (Foto)

Çdo verë, të gjithë kemi dëshirë të jemi afër ujit, për t’u freskuar ose thjeshtë relaksuar afër një burimi....

29 May, 2017Lexo më shumë

Të bësh mirë nuk të kushton asgjë, dhe këto fotografi e dëshmojnë më së miri

Ka qenë një javë mjaft e vështirë nëpër botë, me shumë lajme të këqija sidomos pas sulmit në Mançester. ...

29 May, 2017Lexo më shumë

Këto pishina do të jenë trend këtë verë! Mësoni si ta ndërtoni një

Çdo verë, të gjithë kemi dëshirë të jemi afër ujit, për t’u freskuar ose thjeshtë relaksuar afër një burimi. ...

29 May, 2017Lexo më shumë

Pastruan një nga kanalet më të famshme në botë, u shokuan nga ato që gjetën (Video)

Kanali Saint-Martin është një nga më të vjetrit dhe më të mrekullueshmit në Paris. Megjithatë, është gjithashtu një nga kanalet më të pistë....

29 May, 2017Lexo më shumë

Këpucët e çuditshme, për të mos frikësuar pëllumbat (Video)

Keiko Ohata nga Japonia, i ka punuar një palë këpucë në formë të pëllumbave, në mënyrë që të mos i frikësojë shpezët e saj të preferuara....

29 May, 2017Lexo më shumë

Gjarpri habit banorët, shikojeni çfarë bën (FOTO)

Një video online, që shfaq një gjarpër i cili gëlltiti një shishe të zbrazur plastike dhe më pas ka vështirësi që ta nxjerrë atë jashtë përsëri. ...

29 May, 2017Lexo më shumë

I gjithë interneti e do këtë hoxhë, arsyeja është e veçantë (Foto)

Qyteti i vjetër i Stambollit në Turqi është i njohur për macet e shumta të cilat sillen nëpër qytet. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

E ndoqi të dashurën e tij me kamerë, çfarë kapi më pas do t’ju lërë pa fjalë

Udhëtimi është bërë një senzacion në botën e kohës së sotme....

28 May, 2017Lexo më shumë

E ndoqi të dashurën e tij me kamerë, çfarë kapi më pas do t’ju lërë pa fjalë

Udhëtimi është bërë një senzacion në botën e kohës së sotme. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

Dallimi mes të pasurve dhe të varfërve (Video)

Dallimi fillon që nga shtrati i fjetjes, veshja dhe ushqimi, shkruan lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

U rrëzuan mirëpo nuk hoqën dorë, do të qeshni me lotë (Video)

Të dështosh për herë të parë në veprimet që tenton të bësh, s'do të thotë se duhet të ndalesh me kaq, shkruan lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

Ja çfarë bëjnë punonjësit kur janë të mërzitur (Foto)

Libraria Mollat në Francë është duke u rritur shumë me vizitorë njejtë sikurse me shitjen e librave, për shkak të faqes së tyre në instagram, ku kanë postuar foto në të cilat punonjësit dhe klientët duken njejtë ose ngjajshëm sikurse figurat në libra, transmeton lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

Filmat e animuar që përcjellin mesazh (Video)

Të gjithë mbesim fëmijë kur bëhet fjala për filma të animuar, shkruan lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

Ja si kërcehet në dasma në vende të ndryshme të botës (Video)

Video e mëposhtme tregon se si zhvillohen dasmat në vende të ndryshme të botës....

28 May, 2017Lexo më shumë

9 këshilla për të kuptuar se kë kemi përballë… sipas ish-agjentes së FBI-së

“Nuk ka nevojë ta marrësh në pyetje, për të kuptuar se çfarë vërtitet në kokën e dikujt. Sinjalet janë gjithmonë të njëjtë, mjafton të dish t’i rrokësh”....

28 May, 2017Lexo më shumë

Kjo është veçantia e njerëzve që skuqen

Fytyra e skuqur është shenjë e sigurt se do të jeni të dashur të mirë, tregon një hulumtim i ri. Edhe pse ata që skuqen në vete nuk ndjehen mirë, ekspertët sugjerojnë se ata njerëz janë zemërgjerë, të besueshëm dhe falënderues....

28 May, 2017Lexo më shumë

Njihuni me qytetin e dyerve të kaltra, pamje të mrekullueshme (Foto)

Tunisi njihet për ngjyrën e veçantë që e ka në një pjesë të qytetit, përkatësisht në dyer dhe dritare të çdo shtëpie, dhe jo vetëm, shkruan lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

Zbulohet statuja 3000 vjeçare e faraonit Ramses II (Foto/Video)

Një grup i arkeologëve gjerman dhe egjiptian kanë bërë një zbulim masiv në mars të këtij viti. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

Këto foto do t’ju vrajnë ndërgjegjen

Nga derdhjet e naftës në deponitë e tejmbushura, kërkesës së papërmbushur të njeriut për të jetuar jetë më të mirë, aktualisht ndotja është cilësuar si vrasësi numër një që prek më shumë se 100 milionë banor në mbarë botën. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

Gjatë orëve të para të mëngjesit, në Nottingham të Anglisë janë dëgjuar zëra misteriozë, që ngjanin me hungërima kafshësh....

28 May, 2017Lexo më shumë

“Ajnshtajni” i Vlorës (Video)

Në Vlorë e thërrasin Ajnshtajni, për shkak të ngjashmërisë që ka në portret me një nga shkencëtarët më të mëdhenj të shekullit të 20-të. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

A duhet t’ua shpojmë veshët fëmijëve?

Lëvizja nisur nga Susan Ingram, i kërkon ministrit britanik të shtetit për fëmijët dhe familjet, të vendosë kushtin e një minimumi moshe për pirsing në vesh dhe ta bëjë të paligjshme këtë praktikë, për prindërit e foshnjave dhe fëmijëve të vegjël....

27 May, 2017Lexo më shumë

Bukuri mahnitëse nga lumi Rio Celeste në Kostarikë (Foto)

Kjo pamje kaq fantastike vjen nga lumi i quajtur Rio Celeste i cili gjendet në pyllin e Parkut Kombëtar Tenorio, në Kostarikë....

27 May, 2017Lexo më shumë

Rastësi e mahnitshme, foto të realizuara në vendin dhe kohën e duhur

Pjesa më e mirë e rastësisë është se pa marr parasysh se çfarë bëni, çfarë shihni ose si afroheni me një situatë, gjithmonë vjen atëherë kur më së paku e prisni, transmeton lajmi.net...

27 May, 2017Lexo më shumë

Gjashtë gjigantët prej druri fshihen në këtë vend (Foto/Video)

Skulpturat gjigante të bëra nga druri, i shtojnë madhështinë natyrës në Kopenhagen. ...

27 May, 2017Lexo më shumë

Lizardi luan me lodrën, shikoni reagimet e tij (Foto)

Jeta është e mbushur me supriza speciale të cilat reflektojnë në gjendjen tonë emocionale, shkruan lajmi.net...

27 May, 2017Lexo më shumë

Okunoshima, ishulli i vogël ku banojnë mijëra lepuj (Video)

Një ishull i tërë i banuar nga mijëra lepuj nuk është një legjendë, por realitet. Okunoshima është një ishull i vogël në detin japonez Inland dhe njihet si “Ishulli i lepujve” sepse aty jetojnë mijëra lepuj. ...

27 May, 2017Lexo më shumë

Liderët botërorë si refugjatë, shikoni punën mahnitëse të artistit sirian (Video)

Artisti sirian, Abdalla Al Omari, përmes artit të tij, ka shfaqur botën në këndvështrim tjetër, shkruan lajmi.net...

27 May, 2017Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh kur qeni i afrohet ujkut (Video)

Ujqërit janë ndër krijesat më të mira në tokë, shkruan WatchZozo, transmeton lajmi.net...

27 May, 2017Lexo më shumë

Ky është fshati i vetëm në botë që i takon dhelprave (Video)

Më shumë se 200 dhelpra jetojnë në fshat, dhe ato posedojnë shtëpi, hapësirë të hapur, vend për të luajtur e gjithçka tjetër....

27 May, 2017Lexo më shumë

Njihuni me sekretet e Facebookut

Facebook është një nga rrjetet sociale më të përhapura në botë dhe në vendin tonë mban vendin e parë përsa i përket përdoruesve....

27 May, 2017Lexo më shumë

U afrua të shpëtojë qenin në akullin e thyer, por rrëshqiti në liqen (Video)

Qeni kishte mbetur në ujë, në liqenin e ngrirë, ndërsa pronari i tij provoi ta shpëtojë, shkruan lajmi.net...

27 May, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush