Femrat dalin lakuriq nëpër rrugët e New York-ut, kalimtarët mbesin të habitur (Foto/Video) – Lajmi.net
Femrat dalin lakuriq nëpër rrugët e New York-ut, kalimtarët mbesin të habitur (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net FunLifestyle 14:21, 20 April 2017
Një grup i grave kanë bërë një eksperiment nëpër rrugët e New York-ut

Disa gra kanë marrë një iniciativë interesante duke marrë libra dhe duke dalur lakuriq nëpër rrugët dhe parqet e New York-ut, shkruan Daily Star, trasnmeton lajmi.net.

Organizatorja e kësaj iniciative ka treguar arsyen se pse këto femra kanë dalur lakuriq.

“Kjo mund të tingëllojë pak egoiste, por sinqerisht, misionet tona kryesore janë që të kalojmë një kohë të mirë dhe në mjedis të mirë, që mund të shijojmë një moment lakuriq pa u shqetësuar”.

“Ne besojmë se po edukojmë edhe njerëzit në qytet për faktin se një gjoks i zhveshur nuk është asgjë për t’u frikësuar dhe asgjë nuk është turp dhe asgjë nuk duhet të mbulohet dhe të fshihet”, u shperj Alethea Andreës. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Femrat lakuriq, New York

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball