‘Është bërë keq për të gjetur burrë’, studimi i fundit është tmerrues (Foto) – Lajmi.net
‘Është bërë keq për të gjetur burrë’, studimi i fundit është tmerrues (Foto)
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 0:16, 5 September 2017
Studimi i fundit i kryer nga Universiteti i Bristolit shpjegon se pse është rritur ndjeshëm numri i femrave të pa martura.

Ky studim shpjegon se sa më inteligjente të jetë një femër aq më shumë rriten kërkesat e saj për të gjetur partnerin ideal.

Sa më shumë vite të kalojnë dhe sa më shumë të ngjisë shkallët e karrierës një femër aq më shumë rriten kërkesat e saj.

Por për këtë gjë studiuesit nuk fajësojnë femrat por meshkujt. “Është bërë keq për burra” thuhet mes të tjerash në studim.

Statistikat tregojnë se numri i femrave të pa martuara është rritur me 35.7 %. Ndërsa mosha kur një femër sjell një fëmijë në jetë është rritur ndjeshëm. Shumica e femrave bëhen nëna pas moshën 25 ose 26 vjeç.

“Ndodh sepse një femër e shkolluar dhe e realizuar kërkon një partner në të njëjtin nivel. Dhe shumica e meshkujve u tremben femrave të tilla”,- ka thënë një nga sociologet që ka qenë pjesë e këtij studimi. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Gratë, Meshkujt

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown