Erdogan e quan terrorist gazetarin e arrestuar gjerman – Lajmi.net
Erdogan e quan terrorist gazetarin e arrestuar gjerman
Autori: Lajmi.net BotaLajme 15:41, 19 March 2017
Presidenti i Turqisë, Tayip Erdogan e ka quajtur një agjent terrorist gazetarin e arrestuar nga Gjermania në Turqi.

Presidenti turk ka thënë se gazetari do të gjykohet nga gjyqësori i pavarur i Turqisë, transmeton lajmi.net

Autoritetet e arrestuan Deniz Yucelin muajin e kaluar për akuza të propagandës në mbështetje të organizatave terroriste dhe nxitje të dhunës.

Berlini zyrtar e kishte quajtuar këtë akuzë plotësisht të pabazë.

Yucelin është gazetari i parë gjerman që u arrestua që nga dështimi i grusht shtetit në korrik të vitit të kaluar. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: gazetari, Gjermania, Turqia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master