E rrallë, në Indi lind dhia me një sy, fshatarët e quajnë të shenjtë (Foto/Video) – Lajmi.net
E rrallë, në Indi lind dhia me një sy, fshatarët e quajnë të shenjtë (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 16:03, 17 May 2017
Ciklopet normalisht konsiderohen gjëra të legjendës, të bëra të famshme nga poeti antik grek Homeri në episodin e tij të pavdekshëm Odisea.

Por ata ekzistojnë në Tokë, dhe sapo ka lindur në Assam të Indisë, transmeton lajmi.net.

Kjo dhi foshnje me një sy të zgjeruar ka habitur fshatarët vendas pas lindjes. Buzët e sipërme dhe të poshtme janë të pranishme, por zakonisht janë të vogla dhe nofullat e sipërme janë të shkurtëra dhe dhëmbët janë zhdukur.

Sipas fshatarëve dhia tashmë është emëruar si e shenjtë dhe shumë fshatarë tashmë kanë filluar t’a adhurojnë atë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ciklopi, Dhija, Indi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2