Dy të akuzuar mungojnë në rastin “Stenta” – Lajmi.net
Dy të akuzuar mungojnë në rastin “Stenta”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 10:16, 19 May 2017
Në seancën fillestare të rastit “Stenta” po mungojnë Murat Abazi e Hajdin Çitaku.

Dy të akuzuar-Murat Abazi e Hajdin Çitaku  janë duke munguar në seancën kundër 64 punonjësve shëndetësorë të institucioneve publike e private.

Edhe pse nuk janë të pranishëm të gjithë të akuzuarit, prokurorja Florije Salihu-Shamolli ka filluar ta lexojë aktakuzën, ndërsa atyre që mungojnë aktakuza do t’u lexohet në ndonjë seancë tjetër.

Leximin e aktakuzës pa veçim procedure të atyre që mungojnë po e kundërshton mbrojtja.

Kundërshtimin e bëri avokati Behar Ejupi, por atij iu tërhoq vërejtja nga kryetarja e trupit gjykues Shadije Gërguri.

Edhe pse aktakuza në Rastin “Stenta” është ngritur në qershor të vitit të kaluar, ende nuk ishte arritur të lexohej aktakuza për mungesa herë të të akuzuarve e herë të palëve tjera në procedurë./Kallxo.com

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels