Drobox me një veçori të re për përdoruesit – Lajmi.net
Drobox me një veçori të re për përdoruesit
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 21:54, 11 October 2018
Në Dropbox përdoruesit do të kenë mundësi të kërkojnë një foto në bazë të tekstit që pasqyrohe në to tha kompania.

Shërbimi shumë popullor cloud përmes një teknologjie të re të njohjes së tekstit në imazhet si JPEG dhe PNG do ta ofrojë këtë funksion vetëm për llogaritë me pagesë.

Dropbox gjithashtu tha se në shërbimin e saj janë ruajtur mese 20 miliardë imazhe dhe skedarë PDF.

Në të kaluarën kompania ka përdorur teknologji të ngjashme për të skanuar tekstin nga një dokumente.

Funksion i ri është i disponueshëm vetëm për teksin në gjuhën angleze dhe ofrohet për përdoruesit Dropbox Business Advanced dhe Enterprise.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO