Dogana konfiskon cigare pa banderola – Lajmi.net
Dogana konfiskon cigare pa banderola
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:06, 13 March 2018
Dogana e Kosovës në kuadër të aktiviteteve kundër kontrabandës dhe dukurive tjera të paligjshme, dje pasdite ka zhvilluar një aksion në qytetin e Gjakovës ku edhe janë kapur sasi të cigareve pa banderola, pra të kontrabanduara.

 

Njësit e Doganës së Kosovës ushtruan kontroll sipas mandatit në depo dhe objektet përcjellëse në lokacionin e dyshuar. Derisa oficerët doganor po ushtronin kontroll vërejtën  se një person po tenton të largonte cigaret nga prona e tij duke tentuar ti hudhur tutje. Pasi që oficerët doganor e ndaluan këtë veprim vërejten se kishte sasi të duhanit pa banderola të Republikës së Kosovës, sasia si në vijim:

  1. Cigare pa banderolle Ashima – 3800 cope cigare
  2. Cigare pa banderolle Art Slims -39000 cope cigare
  3. Cigare pa banderolle Belagio –  5000 cope cigare
  4. Cigare pa banderole President – 18200 cope cigare
  5. Cigare pa banderolle Eva Slims – 9600 cope Cigare

Cigaret pa  banderolle jane konfiskuar dhe pales i jane leshuar vertetimi per konfiskimin e mallit si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO